top of page

Únor jsme zakončili úspěšně (20.-25.2.2024)

Tento týden jsme zahájili již v úterý prohrou chlapců U19 proti rivalovi ze Žďáru. V pátek naopak zvládli svůj zápas chlapci U17, kteří doma porazili silný celek Poděbrad. O víkendu se nám pak dařilo na výbornou, když oba své zápasy vyhráli naši nejmenší U10 i chlapci U15. Dvě jednoznačné výhry ve čtvrtfinále play-off si připsaly ženy. Jediné víkendové porážky z težkého výjezdu vezou dívky U17.


Přehled jednotlivých výsledků a hodnocení ze strany trenérů jsou dostupné níže.U10

BC Vysočina - Tygři Brno B 54:12 ✅

BC Vysočina - Tygři Brno B 88:13 ✅


Tygři B dorazili s dětmi z jejich přípravek, které začali s basketem teprve tuto sezonu. Nějaký náskok v dovednostech jsme tedy měli, Tygři nám i tak v určitých pasážích dvojutkání zatápěli svojí houževnatostí. Jindy jsme se nechali trochu strhnout živelnějším pojetím hry na menším prostoru, ale celkově byla naše hra byla docela pohledná a když to šlo, tak i rychlá v rámci našich možností. Někdy jsme s míčem driblovali déle, než by se hodilo a sem tam by přechod do útoku krásně vyšperkovala ještě jedna nahrávka navíc. Herní projev by tak byl ještě víc kolektivní a víc oku lahodící než slunná neděle.


Asi nejcennější zjištění ze zápasu je, že pokud se s hráči o něco vsadíte, jakoby mávnutím kouzelného proutku začnou dělat přesně to, co si řekneme. Příště tedy budeme mít před zápasem malou sázkovou kancelář. Další zápasy nás čeká ostřejší test s áčkem Tygrů, tak uvidíme co to přinese za výkony.


U15

TJ Třebíč - BC Vysočina 61:67 ✅

TJ Třebíč - BC Vysočina 56:82 ✅


V sobotu 24.2 nás čekala dvě odložená utkání s třetím celkem v tabulce TJ Třebíč.


Naši kluci jako by hráli s přílišným respektem. Soupeř je lépe výškově vybaven, měl převahu na doskocích a my jsme se v nájezdech rozbíjeli o jeho obranu. Bodové vedení se přelévalo na obě strany, ale v poločase nám třebíčští odskočili až na rozdíl 13 bodů. Kluci nepřestávali bojovat a trpělivou hrou s důslednou celoplošnou obranou skóre otočili. To se nám podařilo i díky skvělé Edově střelbě trojek.


Druhé utkání nemělo zpočátku takový náboj. Na obou družstvech již byla vidět únava z prvního utkání. Skóre se opět přelévalo o pár bodů z jedné strany na druhou. Až do 4 minuty druhé čtvrtiny jsme hráli s obranou od trojky a poté jsme opět použili naši nejsilnější zbraň - celoplošnou obranu. Soupeř bodově až do konce třetí čtvrtiny držel krok, ale poslední čtvrtinu jsme již zcela ovládli, kdy jsme protivníkům díky naší agresivní obraně a zdvojování prakticky pět minut nedovolili přejít na útočnou polovinu.


Zlepšilo se nám i doskakování a rovněž jsme konečně viděli i pár rychlých přechodů do útoku, což je jedna z věcí, kterou stále ještě musíme zlepšovat.


Jinak si tým U15 za tento víkend zaslouží palec nahoru. U17

BC Vysočina - Basket Poděbrady 82:57 ✅


V pátečním podvečeru jsme přivítali na své palubovce velmi silný tým z Poděbrad. V předešlém zápase na půdě soupeře jsme obdrželi debakl, kdy nás Poděbrady přehrály ve všech činnostech. To jsme se rozhodli změnit. Na soupeře jsme chtěli vlétnout agresivní obranou a družstvo polité živou vodou příchodem Míši Sedmíka to dokázalo. Sehráli jsme asi nejlepší poločas. Vycházelo nám prakticky vše a kluci často slýchali potlesk z publika. Chvilkové zaváhání přišlo ve 3. čtvrtině, kdy jsme 5 minut nevstřelili koš, ale i tak jsme čtvrtinu zachránili a ve 4. čtvrtině se už víceméně dohrávalo. Velká pochvala od realizačního týmu za krásné fotky Vlastovi. A samozřejmě klukům. Takové výkony bychom rádi viděli i nadále.U17 dívky

Basket Ostrava - BC Vysočina 59:35 ❌

BK Havířov - BC Vysočina 94:28 ❌


Rokosová, Nováková, Tomšovská, Nosková, Kohoutová, Rutschová, Němcová-dlouhý je výčet hráček, které jsme ještě cca před rokem měli k dispozici. O některé z nich jsme přišli již před sezónou, některé v průběhu letošní sezóny opakovaně postrádáme, a to i v její klíčové, playoutové, části. I na daleké Ostravsko jsme se tak vydali bez výše jmenovaných, což samozřejmě na sílu a výkon družstva mělo podstatný vliv. Přesto jsme se v sobotním zápase proti Basketu Ostrava dlouho drželi na dostřel, po třech čtvrtinách jsme ztráceli jedenáct bodů, pak jsme ale vypadli z role a domácí hráčky si zaslouženě došly pro první vítězství ve třetím vzájemném měření sil.


V neděli v Havířově jsme z role vypadli hned od začátku, dravější domácí hráčky skórovaly i po opakovaných příležitostech a jasně nás přejely. Ano, byly silnější, ale odevzdat druhou čtvrtinu 25:1 jsme nemuseli. Dobrých momentů jsme za celý víkend zaznamenali zoufale málo, v sobotu potěšila střelecká úspěšnost Klárky, v neděli pak snaha Máji a malé Viki, ale to na soupeřky nemohlo stačit ani zdaleka. Teď máme poměrně dlouhou zápasovou pauzu (další utkání nás čekají až v dubnu), tak doufám, že se dáme dohromady a zkusíme si záchranu v soutěži vybojovat. Anebo taky ne, každopádně připravenost některých hráček na zápasy je opravdu tristní.


U19

BK Vlci Žďár - BC Vysočina 74:58 ❌


V úterní dohrávce jsme jeli na horkou půdu do nedalekého Žďáru nad Sázavou po týdnu jarních prázdnin, kdy jsme se prakticky nesešli. To se projevilo hned v první čtvrtině, kdy jsme nemohli trefit koš a soupeř si do poločasu vypracoval dvacetibodové vedení. Poté jsme hru vyrovnali, ale na výhru už to nebylo. Nadále ovšem pracujeme na tom, že šanci v zápase dostane každý. Kluci se začínají bodově probouzet, tak snad v dalších zápasech to bude lepší.


Ženy

BBK Brno - BC Vysočina 23:92 ✅

BC Vysočina - BBK Brno 118:15 ✅


V rámci prvního kola play-off jsme se utkali s týmem BBK Brno. 


V prvním zápase na palubovce BBK se nám od začátku podařilo dostat soupeře pod tlak naší agresivní obranou a tím o co snažíme celou sezónu - rychlým protiútokem. Po celý zápas jsme udrželi vysoké tempo a hlavně koncentraci jak pod vlastním, tak i pod útočným košem. Dobře fungovalo zakončení s využitím podkošových hráček. Vzhledem k pozitivnímu vývoji skóre byla možnost vyzkoušení herních signálů a zapojení všech hráček do rychlé rotace. Holky zápas zvládly a hlavně celou dobu držely vysokou basketbalovou úroveň.


Druhý zápas jsme odehráli na vlastní palubovce s vědomím, že postup do druhého kola play-off by nám neměl uniknout. A to byl hlavní úkol - udržet koncentraci, tempo a nasazení. A to se dařilo. Po drobných rozpacích v prvních minutách zápasu se nám podařilo navázat na včerejší výkon. Dobrá obrana a hlavně rychlý protiútok s častým efektním zakončením nám rychle dodala klid a přesvědčivé vedení. Holkám se dařila přesná nahrávka, zakončení a co je pozitivní přišla i střelba ze střední vzdálenosti. Vzhledem k velkému rozdílu ve skóre, bylo největším úkolem udržet koncentraci a zamezit případnému "nepěknému" basketbalu. Holky se k tomu postavily čelem a předvedly hodně pohledných akcí jak z rychlého, tak z postupného protiútoku. Věřím, že divákům se naše hra líbila a i přes vysoký bodový rozdíl si zápas užili. 


První kolo play-off jsme zvládli, ale upřímně to byl ten nejlehčí krok a to co stačilo tento víkend nemusí stačit v příštích zápasech. Na druhou stranu je nutné říct, že herní projev o tohoto víkendu byl hodně dobrý. 

Commentaires


bottom of page