top of page

Další převážně vydařený víkend za námi (8.-10.12.)

Velmi úspěšný víkend za sebou mají chlapci U12, U14 a ženy, když se všem třem družstvům podařilo vyhrát obě svá utkání. Jednu výhru a jednu porážku si připsali muži. Naopak vyhrát se bohužel nepodařilo děvčatům ani chlapcům U17.

Přehled jednotlivých výsledků a hodnocení ze strany trenérů jsou dostupné níže.U12

SK Renocar Podolí - BC Vysočina 38:82 ✅

SK Renocar Podolí - BC Vysočina 50:55 ✅


V prvním zápase jsme využili vlažného výkonu domácích a dobrou rychlou hrou utkání přesvědčivě vyhráli. Do druhého utkání nastoupil domácí celek, tak jak ho známe rychlý, bojovný a odhodlaný nám vrátit porážku z prvního zápasu. Hrál se velmi bojovný basketbal, kde se vedení přelévalo z jedné strany na druhou. Nakonec jsme v pěkném zápase urvali i druhé vítězství. Všem klukům pochvala za předvedený výkon.


U14

BC Vysočina - BBK Blansko 67:53 ✅

BC Vysočina - BBK Blansko 99:39 ✅


O víkendu jsme přivítali tým, který nás jako jediný porazil. Nicméně v Jihlavě se hrál jiný basketbal. V prvním zápase se sice hosté ve 3. čtvrtině nebezpečně přiblížili, ale to naši klíčoví hráči odpočívali. Do poslední čtvrtiny jsme tak mohli dát všechny síly a zápas o 14 bodů vyhráli.

Ve druhém zápase už Blansko nekladlo odpor. Dařily se nám akce hoď a běž, a když nám začala fungovat i obrana, bylo po zápase. Kluky chválím, že dokáží ve hře prodat prvky, které trénujeme na našich tréninkách.U17

BC Vysočina - Sokol Žižkov 54:78 ❌

BC Vysočina - Jižní Supi 49:98 ❌


Velmi kvalitní celky jsme přivítali v lize U17. Obě utkání se dají charakterizovat podobně. Hořeli jsme zejména na doskocích, kdy jsme soupeři dopřávali druhou, třetí, čtvrtou šanci. A takto kvalitní týmy nabídnuté šance využijí. V sobotu jsme měli celkem dobrý vstup do utkání. Soupeře jsme překvapili nátlakovou hrou, bohužel ve 2. čtvrtině jsme po vystřídání vyrobili pár chybiček, soupeř se vzdálil a bylo po zápase. Co je platné, když 2 čtvrtiny v zápase vyhrajeme, ale ve zbylých dvou dostaneme o 30. V neděli na nás Supi vlétli a zápas rozhodli. Po celou dobu utkání byli jednoznačně lepším celkem, nám se občas zadařila hezká akce, ale bylo jich zoufale málo.U17 dívky

BC Vysočina - OSK Olomouc 33:83 ❌

K poslednímu zápasu tohoto kalendářního roku na naši palubovku zavítal vedoucí tým tabulky. My jsme byli rozhodnuti vzdorovat více než v prvním vzájemném zápase, který jsme prohráli 40:96. Snaha se našim hráčkám upřít nedá, ale ještě větší byla u soupeře, který k tomu přidal i basketbalovost. Výsledek je tak znovu jednoznačný, byť ve druhém poločase, který jsme prohráli 33:24, už jsme byli důstojnějším soupeřem. Za bojovnost dnes zaslouží pochválit Terka, ale vlastně i ostatní hráčky...jen ten soupeř byl "o kapku" lepší.


Ženy

TJ Sokol Lanžhot - BC Vysočina 52:81 ✅

Jiskra Kyjov - BC Vysočina 49:63 ✅


Z víkendových zápasů vezeme plný počet bodů. V pátečním utkání s Lanžhotem se rozhodlo hned do půlky. Díky výborné úspěšnosti střelby a dobré obraně, náskok narůstal a v polovině jsme již v klidu vedli o 24 bodů. Ve druhé části jsme již utkání kontrolovali a v klidu si udrželi vedení, které narostlo ke 30 bodům

V neděli jsme měli pomalejší rozjezd, kdy jsme prohrávali již o 8 bodů. Následně se začala opět dařit střelba za 3 body, přitvrdili jsme v obraně a do poločasu jsme již vedly o 5 bodů. Ve třetí čtvrtině jsme soupeřky přehráli tvrdou obranou a rychlým protiútokem a dovolili jsme jen 8 bodů. Nakonec jsme relativně v klidu udrželi vedení a posunuli se do čela tabulky. 

V obou utkání se nám dařila střelba za 3, myslím, že 23 trojek za dvě utkání je dost slušný. Bodově nás tentokrát nepodpořily podkošové hráčky, ale vykompenzovaly to bojovností a spoustou obraných i útočných doskoků. 


Muži

GBA Sojky Pelhřimov - BC Vysočina 68:74 ✅

BC Vysočina - GBA Sojky Pelhřimov 71:83 ❌


V sobotu nás čekal první z dvojice zápasů proti jednomu z nejlepších týmů soutěže. Výborně nám vyšel začátek a hned v první čtvrtině jsme si vypravovali vedení, které se nám dařilo držet až do poločasu. V druhé půli soupeř přidal na agresivitě a náš náskok se pomalu ztenčoval. Dobrou střelbou a především naší bojovností jsme ale uhájili vítězství a mohli se radovat z cenného skalpu.

V neděli přijel soupeř oproti sobotě v posílené sestavě o podkošového hráče Linharta, který nám společně s velmi dobře střílejícími hráči na perimetru dělal nemalé problémy. Výsledkem bylo tristní poločasové skóre 37:58. Vlivem zlepšené obrany ve 3. čtvrtině se nám podařilo dotáhnout soupeře až na rozdíl 9 bodů ovšem Pelhřimov vždy dokázal odpovědět přesnou střelbou a vítězství si zkušeně pohlídal.
Comments


bottom of page