top of page

Doma jsme opět neznamenali porážku (28.9. - 1.10.)

Druhý víkend v řadě se nám opět doma dařilo především na domácí palubovce, kde jsme vyhráli všechny své zápasy. Oproti předchozímu víkendu došlo ke zlepšení také na venkovních hřištích, kde jsme alespoň jednou vyhráli. Přehled jednotlivých výsledků a hodnocení ze strany trenérů jsou dostupné níže.U14

BBK Blansko - BC Vysočina 71:60

BBK Blansko - BC Vysočina 38:66


První letošní výjezd absolvovali kluci U14 do Blanska. Brzké ranní vstávání, nebo já nevím co, zapříčinilo, že jsme vítězství v prvním utkání soupeři darovali. Nefungovalo prakticky vůbec nic kromě automatu na kávu ve vestibulu. Po kartáči ke druhému utkání nastoupili úplně jiní kluci. Najednou jsme začali lítat, nesobecky přihrávat a ejhle, najednou si koše dal úplně každý. Za druhé utkání si kluci zaslouží pochvalu, ale k prvnímu utkání přistoupili velmi lehkovážně.


U17

Sokol Žižkov - BC Vysočina 91:51

Na Folimanku, kde Sokol Žižkov hraje své domácí zápasy, jsme odjeli bez sebedůvěry. Bojovnost jsme také nechali doma a tak je z toho to, co je. Čtyřicetibodový rozdíl se dá shrnout do jednoho slova - doskok. Ten jsme neměli, a i když nám soupeř za celý zápas nedal koš z prvního útoku, tak měl druhý, třetí, čtvrtý, pátý...


Jižní Supi - BC Vysočina 103:68

V okleštěné sestavě jsme nastoupili opět v Praze proti týmu, který bude okupovat první příčky tabulky. Já osobně si myslím, že tu nejvyšší. I když skóre vypadá hrůzostrašně, my jsme paradoxně předvedli dobrý výkon. Troufám si tvrdit takový, který by nám v úterý stačil. Doufám, že klukům tohle vydrží a že budou předvádět jen výkony, které po nich chceme. Chválím.


U17 “B”

BC Vysočina U17 “B” - TJ Znojmo 79:38

BC Vysočina U17 “B” - TJ Znojmo 58:53


Záloha ligového týmu zahájila soutěž na domácí palubovce. Trenéři Kos a Novák řešili do poslední chvíle sestavy z důvodu nemocnosti několika hráčů ligového celku. Nakonec si mohli první zápas zahrát Kiki, Švábík a Klíště. Posílená sestava byla znát na vývoji utkání, i když po vystřídání znojemští kluci skóre trochu stáhli. Poločasová domluva trenérů pomohla a Vysočina už měla zápas pod kontrolou.

Druhé utkání už bez ligáčů mělo podobný scénář, rychlé vedení, pak útlum a bezradnost v útoku proti statické obraně hostí. Důslednost Honzy, trojky Jonase a doskakování Sedla znamenaly vydřené vítězství.


Sestava a body:

Honza 40 (2x3), Kiki 17 (1x3), Jonas 11 (3x3), Matouš a Sedlo po 10, Klíště a Džejk po 8, Matěj, Eda, Čaly a Matyáš po 6, Robin 5, Švábík 4, Vašek a Radek
U19

BK Lions Jindřichův Hradec - BC Vysočina 87:59

Tyhle zápasy mám rád. Přijede Karel Forejt, pokecáme co je a co bude a potom si to rozdáme v hezkém zápase. Tak tomu bylo i teď, i když soupeř přijel značně oslaben. V první čtvrtině nám ukázal, že to nebude zadarmo, a že budeme muset předvést něco z našeho umu. Chvilku to trvalo, ale pak jsme se rozjeli. Zatím procházíme bez ztráty kytičky.


Muži

BC Vysočina - BK Jiskra Domažlice 81:72

BC Vysočina - BK Klatovy 93:52

Muži zaznamenali dvě důležité výhry, V sobotu jsme narazili na hodně tvrdého soupeře a jednalo se tak o fyzicky náročné utkání, které se nám podařilo zvládnou především díky osobní statečnost jednotlivých hráčů.

V neděli jsme do utkání vstoupili špatně, ale od druhé čtvrtiny jsme dokázali diktovat tempo hry, podařilo se zlepšit obranu a díky přesné střelbě jsme si došli pro jasné vítězství.


Ženy

BC Vysočina - Jiskra Kyjov 60:44

První utkání v letošní sezóně zvládly vítězně také ženy, které velice dobře bránily a hned od začátku si vytvořily náskok, který s přehledem udržely. K výsledku přispěla i dobrá střelba z dlouhé vzdálenosti a bojovnost celého týmu.

Comments


bottom of page