top of page

I přes horší vstup jsme zakončili víkend s pozitivní bilancí (11.-12.11.)

Tento víkend na nás čekalo 6 domácích zápasů a 2 zápasy na hřištích soupeře. Víkend výborně zvládli U15 i U19, kteří vyhráli všechny své zápasy. Naši nejmenší U11 zaznamenali po jedné výhře následně svou první porážku v letošním ročníku. Naopak na domácí palubovce se bohužel nedařilo chlapcům U13, kteří prohráli oba své zápasy. Přehled jednotlivých výsledků a hodnocení ze strany trenérů jsou dostupné níže.U11

BC Vysočina - Babice Kohouti 74:57 ✅

BC Vysočina - Tygři Brno 41:76 ❌


Tento víkend jsme byli úspěšní na 50%. V prvním utkání nám dost nevyrovnaně zahrály první a druhá pětka. Především v prvním poločase to bylo znát, ale ve druhém už se to zlepšilo a tak jsme nakonec zvítězili.

Ve druhém utkání jsme úplně zapomněli na rychlost, obranu i kombinaci. Na hřišti jsme nebojovali a nechali soupeře dávat jednoduché koše. Bohužel, proti vyrovnanému soupeři jsme dnes udělali velké množství chyb a v obraně jakoby začal zimní spánek. U13

BC Vysočina - Vlčata Žďár 27:106 ❌

BC Vysočina - BK Vyškov 37:52 ❌


Chlapcům U13 se bohužel sobotní turnaj na domácí palubovce příliš nevyvedl a zaznamenali porážku jak s lídrem tabulky ze Žďáru, tak také ve druhém zápase dne s týmem z Vyškova.U15

BC Vysočina - TJ Jiskra Humpolec 113:30 ✅

BC Vysočina - TJ Jiskra Humpolec 96:50 ✅


V kategorii U15 nás čekaly dva zápasy proti klukům z Humpolce.

Výhry byly papírově povinné, což se také potvrdilo. Navíc soupeř dorazil jen v sedmi hráčích, ale jeho srdnatá bojovnost do konce obou zápasů si zasloužila obdiv.

Naši borci měli ve hře několik hluchých míst (především v závěrech utkání), kdy přestali hrát a několik minut nezaznamenali body a ani se moc nesnažili v obraně.

Škoda, že se nám nepodařilo zápasy využít k nácviku akcí, které zkoušíme na tréninku, ale jinak byly nějaké hezké kombinace k vidění.

Svatomartinskou atmosféru nám i soupeři připomněli po zápasech sladkou nadílkou Zdeňka (v nádherném kostýmu s husou) a Jakub Novákovi, za což jim patří dík.
U19

BK Vysoká nad Labem - BC Vysočina 59:69 ✅

BC Kolín - BC Vysočina 65:68 ✅


Náročný víkend čekal na naše U19, kdy jsme ztratili na delší dobu Lukyho a byla otázka, jak se s tím popereme. Ve Vysoké nad Labem nás čekal houževnatý soupeř, který nám nedaroval vůbec nic. Nástup do zápasu jsme měli tragický. Působili jsme ospalým dojmem a kluci jako by se báli jakéhokoli kontaktu se soupeřem. Po uklidňujícím time-outu za stavu 13:5 pro domácí a změně obrany, jsme se zkoncentrovali a začali hrát to, na co máme. Druhá čtvrtina byla z naší strany nejlepší. Soupeře jsme nepustili k jednoduchému zakončení a rázem jsme byli ve vedení 37:25. Ve 3. čtvrtině, jak je naším špatným zvykem, dáváme šanci soupeři vrátit se do zápasu. Tak to bylo i tentokrát. Ale 4. čtvrtinu jsme zase začali skvěle a vybudovali si až 17 bodové vedení a zdálo se, že utkání dovedeme v klidu do vítězného konce. Opak byl pravdou. Domácí trojkovou smrští se přibližovali a přibližovali a my jsme na poslední minutu museli vrátit do hry naši základní kouli. Pochvalu kluci zaslouží, protože i přes nepříznivý začátek nesložili zbraně a zabojovali.

Papírově ještě těžší soupeř na nás čekal v nedělním utkání. Velmi dobře a sympaticky hrající domácí nás často přiváděli k šílenství, dávali nám lekci v bojovnosti a v pohybu. My jsme naproti tomu hráli statický basketbal. Po 1. čtvrtině na našem kontu svítila hrůzostrašná osmička a u domácích 17. Tak jako v sobotním utkání nám vyšla 2. čtvrtina, kdy jsme se zlepšili v obranném doskoku. Třetí čtvrtina rozhodnutí nepřinesla a tak vše vyvrcholilo v závěrečné čtvrtině. V prvních 7 minutách se nám celkem dařilo a od soupeře jsme odskočili na 11 bodů a zase se zdálo, že utkání dovedeme k vítězství v poklidu. Ale to my neumíme. Poslední 3 minuty se rozjel festival trestných hodů, kde domácí byli úspěšní a my bohužel ne. Vše vyvrcholilo v koncovce, kdy jsme netaktickým rozhodnutím přišli o míč a soupeř měl závěrečnou střelu na vyrovnání. Naštěstí minul a já jsem si mohl vydechnout.

Do příště máme poučení v tom, že se musíme rozjet hned od začátku a ne až od 2. čtvrtiny, kdy stahujeme vedení soupeře. Na druhou stranu mají kluci kredit za to, že nepanikaří a rozvrhnou si své síly, aby mohli zabrat a zápas otočit.Comments


bottom of page