top of page

I přes sněhovou kalamitu jsme byli velmi úspěšní (2.-3.12.)

Tento víkend na nás čekaly pouze venkovní zápasy. Program nám narušila bohatá sněhová nadílka, která zkomplikovala dopravu a ke svým zápasům tak v sobotu neodcestovala družstva U13 a U19. Všechna družstva, která k zápasům vyrazila, zvládla své zápasy na výbornou a máme tak za sebou stoprocentní víkend. Naši nejmenší se zúčastnili přátelského mikulášského turnaje, pro většinu nejmenších to bylo úplně první setkání se zápasovou atmosférou, pro menšinu pak setkání druhé. U11

SK Renocar Podolí - BC Vysočina 62:77 ✅

SK Renocar Podolí - BC Vysočina 30:74 ✅


O víkendu nás měli čekat dva zápasy s Podolím a Pelhřimovem. Poté co se všem rodičům podařilo najít ve sněhu auta, tak jsme se vydali na trochu krkolomnou cestu do Podolí. Naštěstí všichni v pohodě dorazili, což se nepovedlo Pelhřimovu, který sníh nezdolal. 


Po domluvě jsme odehráli dva zápasy s Podolím. Obě utkání jsme vyhráli, což je příjemné, ale ještě veselejší bylo, že jsme měli tentokrát opravdu mladou sestavu. I ti nejmladší si vydatně zahráli a rozhodně nebyli do počtu. Když se k tomu přidá ještě povedený bufet v hale, tak se výlet velmi podařil. 


První zápas byl výsledkem jednoznačnější, než druhý. Nicméně rozdíl ve skóre byl na vrub většímu štěstí při zakončení. Kdyby se pár střel Podolí nevykroutilo z obroučky, bylo by to jinak. Klasicky jsme se trochu prali s návratem do obrany. Fráze pro tuto činnost vyslovujeme již automaticky, takže jistým podprahovým vnímáním tuto činnost zlepšujeme.


Ve druhém zápase jsme se už viděli na bobech a dalším náčiní pro sjíždění zasněžených svahů. Utkání tak bylo více vyrovnané, nejen kvůli sněhovým myšlenkám, ale možná i kvůli konzumaci místních domácích pochutin v občerstvení. Také jsme dali více prostoru těm, kteří třeba v prvním utkání neměli takovou minutáž.U15

BK Velké Meziříčí - BC Vysočina 19:101 ✅

BK Velké Meziříčí - BC Vysočina 36:106 ✅


V sobotu jsme se i přes kalamitní stav na silnicích dostali do Velmezu, kde na nás čekalo velmi příjemné prostředí a kamarádi. Vstup do utkání jsme měli parádní. Celoplošná obrana a akce hoď a běž dělala domácím značné problémy. My jsme se dostávali k lehkým zakončením, které se nám však někdy nepodařilo zakončit. I tak jsme ale utkání dovedli do vítězného konce a mohli jsme se tak v pauze naladit na druhé utkání v perfektním bufetu. Ve druhém utkání nás domácí překvapili svojí bojovností a ukázali, že basketbal také umí. Celou první čtvrtinu jsme prohrávali a podařilo se nám ji vyrovnat až víceméně s klaksonem. Poté jsme se už do soupeře zakousli a s přehledem zvítězili i v tomto utkání. Kluky chválím za bojovnost a obranu. Tam už se můžeme na náš výkon spolehnout. Bohužel nás trápí zakončení. Na tom musíme ještě hodně pracovat.

U19

Basket Poděbrady - BC Vysočina 76:85 ✅


Do Brandýsa jsme se neprohrabali a tak jsme utkání z vyšší moci museli odložit na středu. Doufali jsme, že v neděli budeme moci odcestovat do Poděbrad. To se nakonec podařilo a i přes účast hráčů na maturitním plese Matěje jsme odjeli. Poděbrady nastoupili v téměř kompletní sestavě, my naopak postrádali dlouhodobě zraněného Lukáše, plesajícího Matěje, bezzubého (po trhání zubů) Vojtu a nemocného Žatyho. Jako v každém utkání jsme chtěli vyhrát, ale také se bavit. Myslím, že se nám to povedlo. Třesnička na dortu byla přítomnost basketbalové legendy a našeho odchovance Petra Bendy. Vynikající utkání sehráli Poli a Peťa. Ale výborně hrál celý tým.

Přípravka


Naši nejmenší se zúčastnili Mikulášského turnaje konaného v Podolí u Brna. Většina dětí tak mohla vůbec poprvé obléct dres a zakusit zápasovou atmosféru, kterou si po počáteční malé nervozitě nakonec náramně užili. Turnaj se hrál netradičním způsobem 3x3 po celém hřišti a byl proložený dovednostními soutěžemi. Naši nejmenší postupně změřili své síly s týmy SAM Brno, SK Olomouc a Renocar Podolí.


Výsledky jednotlivých utkání nebyly důležité, po každé čtvrtině byly vymazány a začínalo se vždy od nuly. Vítězové tak byli všichni.


Všechna naše prťata si zaslouží velikánskou pochvalu. Byla vidět obrovská snaha, velká bojovnost a hlavně neskutečná radost ze hry a o to hlavně na tomto krásném turnaji šlo. Velké díky patří všem, kteří se podíleli na zorganizování tohoto turnaje. A v neposlední řadě i trenérovi Tomáši Kopečnému za neskutečné fotky z turnaje.Comments


bottom of page