top of page

Poslední lednový víkend jsme si zapsali poloviční úspěšnost (27.-28.1.2024)

Poslední lednový víkend můžeme hodnotit spíše pozitivně, a to především zásluhou MIXu U11, který v prvním dvojutkání v kvalifikaci na republikové mistrovství ČR 2x zvítězil na hřišti Podolí. Po jedné výhře a jedné porážce si připsala chlapecká družstva U13, U15 i U19. Bohužel dvě porážky zaznamenaly dívky U13, které však i nadále sbírají cenné zkušenosti, které zužitkují v dalších zápasech a sezónách.


Přehled jednotlivých výsledků a hodnocení ze strany trenérů jsou dostupné níže.U11 MIX

SK Renocar Podolí - BC Vysočina 44:91 ✅

SK Renocar Podolí - BC Vysočina 63:76 ✅


V prvním dvojutkání o kvalifikaci na republikové mistrovství ČR v kategorii U11 mix jsme se vydali do Podolí. V obou zápasech se ukázalo, že máme oproti soupeři velice vyrovnaný tým a nespoléháme jen na jednoho hráče. Hráči a hráčky hráli poctivě v obraně, soupeři nenechali ani na chvilku vydechnout a v útoku předváděli rychlé zakončení, často po velice hezké kombinaci. Musím ještě speciálně pochválit Šímu Týmu a Noska, kteří velice dobře ubránili nejlepšího hráče hostí. Do zápasu se dostalo všech 15 hráčů a hráček a společně s fanoušky rodiči zaslouží velkou pochvalu za předvedenou hru a podporu z hlediště. V sobotu 9.3. nás čeká druhé dvojutkání, tak věřím, že podpora bude opět veliká a ,,vaječňák poteče proudem,,. U13

BC Vysočina - SK Renocar Podolí 51:57 ❌

BC Vysočina - BK Vyškov 65:54 ✅U13 Dívky

BK Blansko - BC Vysočina 83:14 ❌

KP Brno - BC Vysočina 100:14 ❌

 

V sobotu se jihlavské dívky vydaly do Blanska, kde se utkaly s velice těžkými soupeři. I přes to se snažily na maximum a bojovali o každý míč. Bohužel nás stále sráží špatná volba přihrávky a lepší zakončení. Na výsledek nesmíme hledět a musíme si odvézt zkušenosti do dalších zápasů.U15

BC Vysočina - BK Sojky Pelhřimov 71:74 ❌

BC Vysočina - BK Sojky Pelhřimov 82:70 ✅


Hlavní trenér nám ochořel (pan Císař), asistent si někde lítal (s U19), a tak musel do hry o první místo v tabulce zaskakovat Hoři. Rozhodčí nasadili hned od úvodu přísný metr na obě strany a utkání se tak značně protáhlo. Hostující tým střílel 53 trestných hodů, my 31. Po celý zápas jsme se potýkali se zónou soupeře, která je v této kategorii téměř nepřekonatelná. My jsme se s tím popasovali celkem dobře, až na zbytečné ztráty, kdy jsme nahrávali do natažených rukou a soupeř nás trestal. I tak jsme ale vyhráli poločas o 8 bodů. Bohužel nám nevyšla 3. čtvrtina, kdy soupeř naše vedení stáhl a šlo se do napjaté koncovky. Tam rozhodly naše chyby a utkání jsme ztratili o 3 bodíky. Nicméně za výkon se stydět nemusíme. Naše celoplošná obrana a kolektivní pojetí sice dostalo v tomto zápase na frak, ale do budoucna se nám to určitě vyplatí.


Jelikož se první utkání protáhlo, tak z výletu se vrátil asistent trenéra Peši, který pokračoval ve vynikající Hořiho práci. Na soupeře jsme doslova vlétli. Hráli jsme krásný basketbal a často sklidili zasloužený potlesk zaplněného hlediště. Hosté pokračovali ve své zónové obraně, a my jsme věděli, že budeme dobývat, dobývat a dobývat. Z naší celoplošné obrany jsme nepolevili, jen ve 4. čtvrtině jsme se trošku potřebovali nadechnout. To se podařilo, kluci v sobě našli zbytky sil a krásným basketbalem utkání rozhodli ve svůj prospěch. Kluky chválím. V závěru už dostávali křeče do nohou, ale nepolevili. Není to jen takové chválení, opravdu mi udělali velkou radost. Jdou nahoru a utkání o 1. místo v tabulce jsme vyhráli. Pochvalu za svůj výkon zaslouží i hosté. Všichni aktéři utkání dřeli, a o to jsou tyto zápasy cennější. Celkově tedy palec nahoru.U19

BCM Orli Prostějov - BC Vysočina 78:55 ❌

BC Nový Jičín - BC Vysočina 70:74 ✅


Velká komplikace náš tým potkala už v týdnu, kdy bylo jasné, že na venkovní utkání odcestujeme bez Peti a k němu se ještě přidal Sedma. Začátek utkání v Prostějově nám však vyšel. 7 rychlých bodů Vinci nám dodalo klid do čtvrtiny, kterou jsme vyhráli o 4 body. Bohužel 2. čtvrtina pro nás začala hrůzostrašně. Nejen, že jsme dostali 5 rychlých trojek, ale ztratili jsme Žatyho, který s pochroumaným kotníkem odešel do šatny. Ve 3. čtvrtině jsme se celkem drželi. Stáhli jsme vedení soupeře na bod, ale bohužel přišla další šňůra domácích, na kterou už jsme nedokázali odpovědět. Čtvrtá čtvrtina se jen dohrávala. Domácí po zásluze zvítězili.


V neděli jsme museli odjet bez Adama, který také onemocněl a to už byla situace kritická. Torzo našeho týmu odjíždělo s odhodláním poprat se o co nejlepší výsledek. Od úvodního hvizdu se hrál pohledný basketbal, kdy každý z týmů předváděl rozdílnou hru. Domácí tlačili na rozehrávače a my zase vytvářeli pozice na naše dlouhé. Utkání tak bylo velmi vyrovnané. Byli jsme jako na gumě. Domácí šli do vedení, my vedení stáhli. Když se nám těsně před koncem 1. poločasu podařilo vyrovnat na 31:31, dostali jsme během posledních 14 vteřin dvě trojky. Když si někdo myslel, že nás to zlomí, šeredně se spletl. V útočné fázi jsme využívali především Vincu a Poliho, kteří měli svůj den a jelikož jsme zapli i v obraně, kde tým podpořili výborným výkonem Luky, Tomáš a Matěj, tak jsme soupeři byli stále na dostřel. Utkání dospělo do dramatické koncovky. Domácí vedli 2 minuty před koncem 67:66. Zodpovědnost za naši koncovku si vzal Vinca a zahrál ji skvěle. Svými 8 body v řadě a za podpory svých spoluhráčů překlopil vedení na naši stranu. Slavíme tak druhou výhru ve finálové skupině a já musím říct, že před dnešním výkonem kluků smekám. Hráli nadoraz, hráli s chutí a já musím podotknout, že obrovský kredit patří i domácím. Skvěle vedený tým, který maká naplno. O to větší radost z výhry dneska je. K výbornému utkání přispěli i oba rozhodčí, na čemž jsme se oba dva trenéři shodli. KrásnýComentários


bottom of page