top of page

První březnový víkend na nás čekala pořádná dávka zápasů (2.-3.3.2024)

První březnový víkend na nás čekala pořádná dávka zápasů, přičemž k většině z nich jsme vyrazili na hřiště soupeřů, kde se nám však výsledkově příliš nedařilo.


Oba zápasy se podařilo vyhrát pouze chlapcům U17 "B", kteří tak nadále drží výbornou pozici ve skupině a v závěru soutěže budou bojovat o první příčku 🏆


Po jedné výhře a jedné porážce si připsali chlapci U14, U17 "A" a muži.


Naopak obě svá víkendová utkání prohrála družstva U10, U12 a bohužel i družstvo dívek U13, když děvčata o své první vítězství v sezóně přišla až v prodloužení.


Přehled jednotlivých výsledků a hodnocení ze strany trenérů jsou dostupné níže.U10

BC Vysočina - Tygři Brno A 25:65 ❌

BC Vysočina - Tygři Brno A 33:45 ❌


Hodnocení bude doplněno.U12

Vlčata Žďár - BC Vysočina 103:47 ❌

BK Vyškov - BC Vysočina 78:53 ❌


Hodnocení bude doplněno.U13 Dívky

Tygři Brno - BC Vysočina 53:39 ❌

SK K2 Prostějov - BC Vysočina 80:21 ❌


V neděli vyrazily dívky U13 po delší herní pauze do Prostějova, kde odehrála utkání s místními a s Brnem. První utkání bylo od začátku velice vyrovnané a každé družstvo střídalo slabé chvilky s těmi basketbalovými. Děvčata dala do utkání opravdu maximum a navíc musím přidat pochvalu za hezké útočné momenty. Bohužel v závěru utkání se probudili rozhodčí(celé utkání pospávali a nechávali velice volný průběh), kteří zjistili, že mají také píšťalku a do chodu utkání zbytečně zasahovali vymyšlenými rozhodnutími(podotýkám, že nejen na naší straně). Nakonec jsme dobře rozehranou koncovku nedokázali využít a skóre po 4.části bylo 38:38. Bohužel na prodloužení jsme už neměli dostatek sil a po několika vyfaulovaných hráčkách ani kvalitu pod košem. Děvčata udělala za poslední dobu velký pokrok a k výhře už chyběl opravdu kousíček, musím opravdu dnes všechny pochválit. 

 

Ve druhém utkání jsme nastoupili proti domácímu Prostějovu, který byl jasným favoritem. Na skóre bych úplně nehleděl, protože soupeř byl lepší a navíc jsme měli v nohou náročné předchozí prodloužené utkání. Naopak oceňuji, že děvčata vyškrábala zbytky sil a nenechala soupeři nic zadarmo. Na víc to nestačilo. Doufám, že v příštích domácích utkáních budeme zase o něco lepší a diváci to ocení. U14

BC Vysočina - BK Vyškov 65:72 ❌

BC Vysočina - BK Vyškov 87:48 ✅


První utkání bylo velmi vyrovnané. Do konce třetí čtvrtiny jsmeto byli my, kdo vždy vedl o pár bodů. Herní kombinace hoď a běž se nám zcela nedařila, ale o to více jsme výkon družstva opírali o individuality Patrika a Járu, který pod košem začalplnit to, co od něho očekáváme. Do poslední části utkání jsme šli za zcela vyrovnaného stavu,ale soupeři se podařilo navýšit vedení o 4 body a my tak tahali za kratší konec provazu, kdy jsme museli skóre neustále dotahovat. Ještě minutu a půl před koncem, jsme prohrávali pouze opět o 4 body, ale bohužel se hráči nedrželizcela instrukcí, a tak se moment možného snížení bodového rozdílu změnil v inkasovánídalších košů. Škoda.


Snažil jsem se neúspěch z prvního utkání vyhnat hráčůmz hlavy, ale i tak bylo vidět, že do druhého utkání jdou s nižším sebevědomím. Hned od začátku jsme ale hráli dobře, lépe bránili a proměňovali. Za tři minutyhry jsme si vybudovali desetibodové vedení, které jsme do konce zápasu postupně navyšovali. Pokynů a hlasového fondu hlavního trenéra Petra Pešouta, který dorazil z vítězného tažení U17 z Hradce Králové až na posledních 6 minut utkání, nebylo již třeba.


Co nám chybělo v obou utkáních, byla větší bojovnost, především na doskocích, kdy mnozí hráči prostě čekají, až jim balon spadne do náručí. A samozřejmě již klasické neproměnění mnoha „šoupáků“. Ale jinak si družstvo U14 zaslouží pochvalu.
U17

Královští Sokoli - BC Vysočina 72:75 ✅

Tesla Pardubice - BC Vysočina 80:63 ❌


Pro jistotu záchrany jsme potřebovali v sobotním zápase vyhrát. Bohužel jsme odjížděli bez Sedmy a bez Štěpána. Nemoc nepustila ani Honzu Kubáta. Domácí chtěli protrhnout svoji špatnou bilanci a konečně zvítězit, a tak se do nás v pekelné atmosféře zakousli s velkou vervou. My jsme začali panikařit, ztráceli jsme jeden míč za druhým, domácí trefovali a ještě jsme museli vystřídat Ondru, který to dostal do nosu. Vypadalo to na kolaps, na výhru jsme ani nemysleli a spíš v hlavách měli neprohrát o moc. Naštěstí jsme se přeci jenom zvedli a trio Honza, Táďa a znovunastupivší Ondra zavelelo k útoku. Ovšem X faktor tohoto zápasu byl jednoznačně Jirka. Začali jsme mít pod košem převahu, domácí ze svého poločasu snů začali být trochu unavení a nám tam občas něco spadlo. Soupeři jsme se přiblížili a poločas skončil rozdílem 4 bodů pro domácí. Řekli jsme si, že takto pokračovat nemůžeme, chyb tam bylo spousta, ale byly i na straně domácích. Na začátku 4. čtvrtiny se nám podařilo vyrovnat, ale znovu přišla naše nekoncentrovanost a laxnost, soupeř proměnil šest dvojtaků a najednou to bylo zase o 12. Naštěstí nám to začalo padat. Konečně jsme začínali využívat chyb soupeře a 40 vteřin před koncem jsme šli o bod do vedení. Domácí svoji šanci promarnili a my dvěma proměněnými trestnými hody dovedli utkání do vítězného konce. Po dnešním zápase jsme si hluboce oddechli. Důležitou výhru jsme urvali a na vše ostatní raději zapomenu. Sokoli nás dnes dokonale prověřili, hráli výborně a srdcem. 


V nedělním zápase jsme dali velkou porci minut i méně vytěžovaným hráčům. Hráli jsme celkem slušně, bohužel druhá čtvrtina nám vůbec nevyšla. Domácí si poté udržovali vedení a zvítězili. U17 "B"

BC Vysočina B - SKB Tišnov 90:60 ✅

BC Vysočina B - SKB Tišnov 78:68 ✅


Mladé pušky vystřílely vítězství!


Young guns dostaly po delší době příležitost se předvést před domácím publikem a dokonale toho využily. Mladí střelci (Eda, Maty, Robin a už zkušenější Čaly) se do sestavy vešli kvůli absencím a také vytíženosti hráčů U17 A. Někteří áčkaři v sobotu dokonce odehráli 3 zápasy.


Zkušená základní sestava však asi do začátku obou zápasů nevložila dostatečné srdíčko, taky podcenění kluků z východu, možná i únava z klíčové ligové bitvy v Hradci Králové a cestování… Domácí presink nefungoval správně, vázla komunikace v obraně a útok byl často statický. Po rázné domluvě v poločase se taktovky ujali mladí borci. Rychlé protiútoky a nebojácné průniky pod koš se zlepšeným doskakováním znamenaly dostatečný náskok pro klidný závěr prvního dějství. Bodovalo všech 12 borců.


Druhý špíl úplně podle stejného scénáře. Velmi bojovný zápas byl až do 4. minuty (63:62) poslední čtvrtky vyrovnaný. Zápas se definitivně zlomil v náš prospěch v 5. minutě 7 bodům v řadě (Čaly, Robin, Kiki). Tišnováci bojovali až do konce, ale my jsme si důležitou výhru už nenechali vzít.


Bojovné zápasy se spoustou zvratů, nevynucených chyb a faulů (38) na našem kontě.Muži

BK Lokomotiva Plzeň B - BC Vysočina 75:73 ❌

SKB Rokycany - BC Vysočina 64:80 ✅


V sobotu jsme v Plzni bohužel zaznamenali smolnou porážku o 2 body, jednou z příčin byly klasicky neproměněné "šoupáky" a špatné šestky (12 z 27).


V neděli jsme zaznamenali důležitou výhru a za 14 dní nás tak doma čekají poslední 2 zápasy základní části, které rozhodnou o pořadí do play-off ve velmi vyrovnaném středu tabulky.
コメント


bottom of page