top of page

První listopadový víkend se nám dařilo (4.-5.11.)

Oba své zápasy zvládli vítězně družstva U14 a U17 "B". Stoprocentní úspěšnost mají také U17 "A" a ženy, obě družstva však hrála pouze jeden zápas. S jednou výhrou a jednou prohrou končí víkend pro U12 a pro muže. Dívky U17 bohužel nezvládly vyhrát ani jeden ze svých dvou zápasů.

Přehled jednotlivých výsledků a hodnocení ze strany trenérů jsou dostupné níže.U12

BK Skokani A – BC Vysočina 76:39

BASKET Brno – BC Vysočina 40:66


V prvním zápase nám chyběla bojovnost a chuť poprat se o výsledek s velmi kvalitním soupeřem. Když se k tomu přidalo obrovské množství neproměněných vyložených šancí, tak jsme nemohli pomýšlet na lepší výsledek. Škoda, určitě jsme nebyli o tolik horší. Druhý zápas jsme vyhráli s přehledem, ale bohužel jsme pokračovali ve festivalu střelecké nemohoucnosti. Doufáme, že jsme si střeleckou smůlu vybrali na dlouhou dobu dopředu.


U14

BK Velké Meziříčí – BC Vysočina 25:152

BK Velké Meziříčí – BC Vysočina 30:116


Utkání ve Velkém Meziříčí jsme začali velkým náporem, a po první čtvrtině svítilo na světelné tabuli skóre 59:3 v náš prospěch. I přes velmi sympatický projev domácích skóre narůstalo. Druhé utkání měla podobný průběh a tak si z Valmezu odvážíme dvě výhry. Děkujeme domácím za výborné občerstvení.U17

Královští sokoli - BC Vysočina 77:86


Sobotní utkání v Pardubicích bylo odloženo na neurčito z důvodu havárie na hale. A tak se naši kadeti představili pouze v neděli, a to na horké půdě v Hradci Králové. V krásném a velmi napínavém utkání se nám nakonec podařilo zvítězit. Co rozhodlo? Agresivní obrana po celém hřišti, rychlý přechod do protiútoku a v neposlední řadě umění hrát proti zóně. Kluci zaslouží velkou pochvalu.


U17 "B"

BC Vysočina - BK Sojky Pelhřimov 79:53

BC Vysočina - BK Sojky Pelhřimov 79:61


Regionální derby, tentokrát se Sojkami ze západu se vyznačovalo pomalejším rozjezdem našich kluků, občasnými výpadky v obraně a nepřesnými přihrávkami. Hostující chlapci nenašli způsob, jak bránit dunkera Jirku, který kraloval pod oběma koši. Rozhodujícím pro vývoj obou zápasů byla po domluvě zlepšená obrana a úspěšné zakončení rychlých protiútoků (Dubínek, Matouš, Čaly). Nacvičené signály občas nevyšly, ale díky anticipaci hráčů byly zakončeny jiným způsobem. Hodně minut dostali hráči 2009, bodovala celá lavička vyjma nešťastníka Radka, výrazně pomohli áčkaři Kryštof, Honza a Jonas.


Příští dvojzápas na BBK Brno poslouží jako rozehrání na boj o čelo tabulky s ambiciózním celkem TJ Třebíč. Díky dohodě klubů se zápasy odehrají v jiných termínech a za oba celky tak mohou nastoupí i ligoví hráči. Takže 27.11. a 11.12. v 18:45 na hale.U17 dívky

BC Vysočina - Jiskra Kyjov 40:54

BC Vysočina - FASTAV Zlín 41:66


Poprvé v letošní sezóně jsme se představili domácím fanouškům. Oba zápasy, jak v sobotu proti Kyjovu, tak v neděli proti Zlínu, měly podobný průběh-do poločasu jsme se soupeřem vždy dokázali držet krok, po přestávce jsme ale trochu polevili v koncentraci, dopustili se několika laciných ztrát, protihráčky nám odskočily a vítězství si pohlídaly. Já se těším, až vydržíme hrát tak, jak umíme, po celý zápas-pak budeme pro soupeře ještě kousavější. Pochvalu za bojovnost zaslouží všechna děvčata, vyzdvihnout pak je třeba Amču, která svým výkonem v obraně strhla ostatní spoluhráčky a ukázala jim, že se není čeho bát. Na druhé straně na sráželo neproměňování i vyložených příležitostí, zejména ve druhých poločasech-se čtrnácti body v sobotu a šestnácti v neděli skutečně na lepší výsledky pomýšlet zatím nemůžeme.Ženy

BC Vysočina - KP Brno 73:54


V dalším domácím utkání jsme přivítali tým KP Brno. Do utkání jsme nastoupili na 100% koncentrovaný a během první čtvrtiny jsme si vytvořili náskok, který jsme s přehledem udrželi až do konce. Ve druhé polovině jsme trochu ubrali plynu, ale ve hře se protočily všechny hráčky a v pohodě jsme tak udrželi neporazitelnost. Zatím se nám v sezóně daří a holky předvádí pohledný, bojovný a rychlý basketbal. Bohužel v neděli soupeř nedorazil, takže musíme již dvě utkání dohrávat.Muži

BC Vysočina - SKB Rokycany 63:53

BC Vysočina - BK Lokomotiva Plzeň B 74:75


V sobotu jsme se dlouho nemohli dostat do tempa a tak se zápas rozhodoval až ve 4. čtvrtině. Zde se projevila šíře naší lavičky. Soupeř už nedokázal držet vysoké tempo hry a tak jsme si došli pro zasloužené vítězství.

V neděli přijel soupeř z Plzně v plné sestavě včetně posil z první ligy a především kvalitní obranou nám dělal veliké problémy. Dvakrát za zápas jsme dostali do ztráty téměr dvaceti bodů, ale vždy jsme se dokázali vyhecovat a vrátit se na dostřel. Bohužel v koncovce už nám došly síly a tak je z toho druhá prohra v sezoně o jediný bod.


Comentarios


bottom of page