top of page

Super sobota a poloviční neděle (14.-15. 10.)

Máme zase sebou velmi úspěšný víkend, kdy opět většina našich družstev vyrazila k venkovním zápasům. Přesto jsme v sobotu dokázali zvítězit v devíti z deseti odehraných duelů, a to muži prohráli o jediný bod. V neděli se nám podařilo zvítězit dvakrát ze čtyř duelů. Přehled jednotlivých výsledků a hodnocení ze strany trenérů jsou dostupné níže.U12

BK Skokani B - BC Vysočina 21:85

BK Skokani B - BC Vysočina 24:69


Počáteční obava z brzkého vstávání se rozplynula po pár minutách, kdy kluci vlétli do zápasu jako uragán a když se k tomu přidala vysoká úspěšnost při proměňování střeleckých příležitostí bylo o zápase rozhodnuto. Druhý zápas se nesl v podobnéch duchu, pouze v zakončení již nebyla taková jistota jako v prvním zápase. Pochvalu zaslouží celé družstvo za předvedený výkon a za neustálý pokus o rychlo hru směrem dopředu. Pochvalu zaslouží i domácí družstvo, které neskládalo zbraně a i za nepříznivého stavu se snažilo hrát na 100 %.


U14

SKB Tišnov - BC Vysočina 37:90

SKB Tišnov - BC Vysočina 49:77


Do prvního zápasu jsme vlétli jak uragán a už po 2 minutách svítilo na světelné tabuli skóre 2:18. Poté to domácím také někdy vyšlo, ale naši kluci měli chuť a s přehledem utkání vyhráli.

Po krátké pauze jsme nastoupili k druhému utkání. Do poločasu se na naši hru dalo koukat. V té chvíli jsme vedli asi o 30 bodů, ale s druhým poločasem už spokojeni být nemůžeme. Přestali jsme totiž hrát to, co se učíme a co chceme.


U17 BC Vysočina - Basket Poděbrady 83:76

BC Vysočina - BK Brandýs nad Labem 62:69


Velmi těžcí soupeři čekali na naše kadety v domácí hale o tomto víkendu. Věděli jsme, že jen výkon na hranici našich možností může slavit úspěch. Kluci to v sobotu dokázali na jedničku s hvězdičkou. Nejvíce si cením toho, že dokázali udržet tempo zápasu po celou dobu a dodržovali přesně to, co jsme si řekli. Chybičky se našly, ale my trenéři jsme s hrou našich svěřenců spokojeni.

V neděli přijel ještě těžší soupeř. My, povzbuzeni sobotním vítězstvím, jsme do zápasu vstoupili skvěle a vypracovali jsme si devítibodové vedení. Bohužel po vystřídání se soupeř chytil, zagresivnil svoji hru a nám chvilku trvalo, než jsme se s tím vyrovnali. I tak jsme o poločase byli stále ve hře (29:31). Jestli nám však něco nevyšlo, tak 3. čtvrtina. Je to škoda, protože ve 4. čtvrtině jsme se chytli a začali stahovat, ale soupeř si už výhru vzít nenechal. Je to škoda, dnes jsme na soupeře měli. Ale mám radost, že kluci bojovali, a že to začíná fungovat.U17 “B”

SKB Tišnov - BC Vysočina “B” 53:98

SKB Tišnov - BC Vysočina “B” 48:75


Na první výjezd na soupeřovo hřiště jelo béčko posíleno i o několik borců z áčka, protože liga se hrála až v pozdním odpoledni. Klubu z Tišnova můžeme zase jenom závidět zrekonstruovanou halu, která vyhovuje předpisům ČBF…


V prvním utkání silnější sestava udělala náskok, hráči z lavičky se poté snažili udržet bodový odstup, což se v některých fázích až zcela povedlo. Kýženou stovku jsme nedali, ale o to snad ani nešlo. Na hřiště se dostalo všech 12 hráčů.


Ve druhém zápase trenéři podle dohody už šetřili ligáče, ale ti přesto museli korigovat vyrovnaný zápas. Dohrávalo se víceméně z povinnosti se spoustou chyb v nahrávkách, neproměněných šoupáků a vcelku špatnou obranou. Palec nahoru pro Air Jirku, který po zisku míče efektně zasmečoval oběma rukama. Nesoustředěný výkon musíme změnit a koncentrovat se na regionální derby se silnou Třebíčí.U17 Dívky

Basket Ostrava - BC Vysočina 36:58

BK Havířov - BC Vysočina 56:38


Po předchozí olomoucké sprše jsme na Ostravsko vyrážely s jasným cílem -urvat alespoň jednu výhru. Podařilo se nám to hned v sobotu proti Basketu Ostrava, bylo to sice upracované, ale možná o to cennější vítězství. Chtěly jsme na to navázat i v nedělním dopoledni, ale bojovná děvčata z Havířova byla proti. Měly jsme sice nějaké dobré pasáže a kombinace, ale na straně domácích jich bylo víc, a proto se zaslouženě mohly radovat z první výhry v sezóně. My doufáme, že jim v domácí odvetě vrátíme.


Ženy

BK Vyškov - BC Vysočina 54:78

FASTAV Zlín - BC Vysočina 47:67


Výsledek sobotního zápasu vypadá jednoznačně, ale výhru jsme si museli proti tvrdě bránícímu soupeři opravdu zasloužit. Soupeře jsme přehráli hlavně střelbou za 3 body(8) a také tvrdou obranou, podpořenou rychlými protiútoky. Od 3. čtvrtiny jsme již na hřišti dominovali a zaslouženě vyhráli.


V první polovině nedělního utkání jsme se sice mohli opět spolehnout na tříbodovou střelbu(7), ale nedařila se nám kombinace a obrana byla opravdu mizerná. Ve druhé polovině se karta obrátila, holky začaly brát poctivě na záda, kombinace byla přesnější a díky tomu jsme si vytvořili dostatečný náskok na klidné dohrání. Holky musím pochválit, hra byla pohledná a makaly po celé utkání, díky čemuž, jsme zatím neporaženi.


Muži

Sokol Vyšehrad - BC Vysočina 71:70

TJ Sokol Kbely - BC Vysočina 56:74


V sobotu muži s Vyšehradem odehráli zcela vyrovnaný zápas ve vysokém tempu a nasazení. Bohužel pro nás toto utkání skončilo prohrou v poslední vteřině tím nejtěsnějším rozdílem. Náš faul při střele za 3 body a 2 proměněné šestky soupeře nás stály vítězství. Rozhodovaly maličkosti, ale nakonec vyhrál ten šťastnější.


V neděli jsme nenechali nic náhodě a po zodpovědném výkonu jsme si došli pro zasloužené vítězství. Velkou zásluhu na tom měli především naši podkošoví hráči, kteří odehráli skvělé utkání a dominovali pod oběma koši.

コメント


bottom of page