top of page

Tento víkend se nám tolik nedařilo (21.-22.10.)

Máme za sebou víkend, který se nám oproti dosavadním výsledkům tolik nevydařil. Velmi dobře si vedli naši nejmenší (U11), kteří vyhráli oba své zápasy. Chlapci i dívky v kategoriích U13 bohužel prohráli všechny své zápasy. U19 zvládli vyhrát jeden svůj zápas, a to i přes vážné zranění Lukyho, který po zákroku soupeře v sobotním utkání utrpěl zlomeniny obou rukou. Luky, přejeme hodně sil a brzké uzdravení 🙏.

Přehled jednotlivých výsledků a hodnocení ze strany trenérů jsou dostupné níže.U11 MIX

BK Vyškov – BC Vysočina 39:79

TJ Jiskra Humpolec – BC Vysočina 37:61


Další dvě výhry si připsali hráči U11. V obou utkáních ve Vyškově jsme předvedli bojovnou hru podpořenou kvalitní obranou. Vždy jsme chvilku tápali v prvních čtvrtinách, kdy se hrálo vyrovnaně, ale poté už byla utkání v naší režii. U11 jsou zatím bez porážky a je znát vyhranost z loňských U10 a tréninky našich stěžejních hráčů se staršími kategoriemi.


U13 DÍVKY

BC Vysočina – KP Brno 19:100

BC Vysočina – SK K2 Prostějov 27:66


Proti favoritovi se nim nepodařila hned první čtvrtina, kde se především naše klíčové hráčky bály cokoliv udělat s míčem a navíc jsme předvedli velice špatnou obranu. V průběhu utkání už jsme se trochu zvedli, ale chybělo více bojovnosti, takže skóre nevypadá moc lichotivě.

Ve druhém utkání už se holky více rvaly, přestaly se bát chodit do koše a hned to bylo koukatelnější. V utkáních je také citelně znát, že spousta holek je mladších nebo nových a bude tedy ještě chvilku trvat, než se vyhrají a získají potřebné zkušenosti do řešení zápasových situací.


U13

BASKET BRNO - BC Vysočina 93:39

BASKET BRNO - BC Vysočina 67:36


U19

BK Vlci Žďár nad Sázavou - BC Vysočina 64:61

Zápas pro nás skončil v 5. minutě 2. čtvrtiny, kdy po bezohledném zákeřném faulu domácího hráče Strážnického se hodinu nehrálo, protože na místě musela zasahovat záchranná služba. Jeho zákeřný zákrok odnesl Lukáš zlomeninami obou rukou a traumatickým šokem. Po ošetření a následném převozu do nemocnice jsme ani nechtěli nastoupit. Musím smeknout před klukama, že ač půlka týmu nebyla schopna nastoupit, utkání jsme dohráli. Co na to říct? Proč? Stálo to za to? Nejhorší je, že se tento hráč ještě smál tomu, když věděl, co udělal. Bez omluvy, bez mrknutí oka se jen smál. Jsem hrdý na kluky, že se udrželi. Během utkání jsem apeloval na rozhodčí, že se to zvrhne, aby pískali. Výkladu pravidel nerozumím. Opravdu chceme, aby na basketbalová utkání jezdila záchranka? Já myslím, že normální člověk tohle nechce. Z hlediště jsem slyšel, že brečím. A měli pravdu. Večer jsem opravdu brečel. Víc to nehodlám komentovat.

Tentokrát fotky nedodávám, ani byste je vidět nechtěli.

TJ Tesla Pardubice - BC Vysočina 50:74

Do Pardubic jsme vůbec nechtěli odjet. Opravdu nálada byla hodně pod bodem mrazu. Přiznám se, že ani nevím, jak utkání probíhalo. Na kluky jsem pyšný, jak to zvládli.
Comentários


bottom of page