top of page

V pátek výhra, horší sobota a lepší neděle (17.-19.11.)

Velmi úspěšný víkend za sebou mají chlapci U17, když se mužstvům A i B podařilo vyhrát všechna jejich utkání. V páteční předehrávce se dařilo také chlapcům U19. Jednu výhru a jednu porážku si připsaly oba naše týmy v dospělých kategoriích. Naopak výsledkově se bohužel nedařilo děvčatům U13 ani U17.

Přehled jednotlivých výsledků a hodnocení ze strany trenérů jsou dostupné níže.U13 dívky

BC Vysočina - Jiskra Kyjov 27:64 ❌

BC Vysočina - Jiskra Kyjov 33:52 ❌


O víkendu se děvčata představila na domácím hřišti proti týmu z Kyjova. Holky musím i přes dvě porážky moc pochválit, protože předvedla letošní nejlepší výkon. I když ne všechno se povedlo, tak především nasazení a hra ve druhém utkání ukázala na potenciál týmu.  


U17

BC Vysočina - Vlci Žďár 96:74 ✅

Vlci Žďár - BC Vysočina 51:91 ✅


O víkendu nás čekal dvojzápas s velkým rivalem ze Žďáru nad Sázavou. Obě utkání byla velmi důležitá z pohledu postavení v tabulce ligy U17. Nejprve jsme se utkali na domácí palubovce. Věděli jsme, co nás čeká - pokrýt klíčového pivota hostů Krčmáře a křídelníka Bílka. Usnadněnou pozici jsme měli v tom, že nepřijel Dočekal. V tu chvíli jsme věděli, že naše lavička je lepší, a tak jsme se do soupeře zakousli. Celoplošná obrana nutila soupeře k chybám, které jsme celkem využívali k jednoduchým zakončením. Už o poločase jsme tak měli vedení 21 bodů, které jsme prakticky udržovali až do vítězného konce. 

V nedělním utkání jsme mohli lépe rozložit síly, protože družstvu pomohl i Míša Sedmík. Na soupeře jsme opět vlétli a po 8 minutách svítilo na světelné tabuli skóre 2:22. A jelikož nám to zachutnalo, tak jsme makali dál. Nakonec si ze Žďáru odvážíme vysokou výhru, kterou jsme snad ani nečekali. Kluci si ji zaslouží, protože tomu šli naproti. Ale pozor, neusnout na vavřínech, každý zápas je jiný, ale s tímto víkendem jsem maximálně spokojen. Výborně zahrály tradiční opory a i kluci z lavičky ukázali svoji sílu.
U17 "B"

BC Vysočina - BBK U17 99:37 ✅

BC Vysočina - BBK U17 112:32 ✅


Zápasy s celkem BBK z úplného chvostu tabulky posloužily, jak jsem předznamenal minule, k rozehrání kluků z A týmu a také k předvedení ostatních adeptů v sestavě, co jsme je za ty roky naučili.

Sestava se nakonec vykrystalizovala díky nemocem a zraněním na 12 borců, příležitost dostali kluci 2009, z nichž hlavně Robin a Maty (nejvíc asistencí) předvedli zodpovědný výkon. Několikrát jsme skórovali po nacvičených signálech. Klíště se konečně našel, využíval nezištné nahrávky a doskakoval. Chvilková ztráta koncentrace v prvním zápase znamenala snížení dostatečného náskoku po několika soupeřových trojkách. Dave se po nemoci rozehrál a zase patřil k oporám, jak jsme u něho zvyklí. Do repete utkání snad nastoupil jiný tým, zlepšená presingová obrana, doskok, rychlé protiútoky. Hosté již nestačili v žádné činnosti, očekávanou stovku zavěsil Klíště.

Velké regionální derby s ambiciózním TJ Třebíč je na programu v pondělí 27.11. v 18:45. Za oba celky tak mohou nastoupí i ligoví hráči. U17 dívky

Žabiny Brno B - BC Vysočina 74:27 ❌

BC Vysočina - Žabiny Brno B 46:58 ❌


Velice těžký soupeř nás čekal ve dvou víkendových zápasech. V sobotu domácí tým Žabin posílený o tři extraligové hráčky od začátku zápasu udával jeho ráz, my jsme se sice snažili vzdorovat, ale předvedli jsme toho málo a bylo z toho zasloužené výrazné vítězství Brňanek.

V neděli pak naši palubovku zavítal omlazený tým a my jsme ucítili šanci na dobrý výsledek a ve skrytu duše i na vítězství. To bychom tomu ale museli věřit po celý zápas....na konci prvního a začátku druhého poločasu jsme se nevyhnuli bodovým výpadkům, a přestože jsme se ještě šňůrou 13:2 dokázali do zápasu vrátit (v 7. minutě třetí čtvrtiny stav 34:38), na úplný zvrat už jsme nedosáhli. Škoda, kdyby každá hráčka věřila v sebe sama v každém momentu svého pobytu na hřišti, mohl být výsledek ještě lepší. Děkujeme za pomoc na tento víkend navrátivší se Símě, zejména v neděli nám její výkon umožnil vydržet v kontaktu se soupeřem dost dlouho. Velikánskou pochvalu pak za oba zápasy a bojovnost pod oběma koši zaslouží Betty, pokud by se pořizoval technický zápis, její číslo v kolonce doskoků by hrubě přesáhlo desítku.U19

BK Lions Jindřichův Hradec - BC Vysočina 59:77 ✅

Do J. Hradce jezdíme rádi. Příjemné prostředí, známé tváře a dobrý basketbal. Karlu Forejtovi se opět podařilo zvolit vhodnou taktiku, kterou nás v 1. čtvrtině zaskočil a my tak měli manko 7 bodů. Vstup do 2. čtvrtiny už byl podle našich not. Pět úspěšných trojkových pokusů a zlepšená obrana měly za následek otočení zápasu v náš prospěch. Ve 3. čtvrtině jsme navýšili na 15 bodů, ale nic nebylo rozhodnuto. Krásný zápas se hrál i v poslední čtvrtině, kdy to bylo víceméně koš za koš. Z Hradce si nakonec odvážíme výhru. Škoda jen první čtvrtiny, jinak povedený výkon.Ženy

BC Vysočina - BK Blansko 59:55 ✅

BK Blansko - BC Vysočina 56:45 ❌


V domácím utkání nám absolutně nevyšel vstup do utkání(2:12), kdy jsme nemohli najít tempo hry a navíc odešla střelba z dálky. V průběhu utkání se podařilo překlopit vedení, díky většímu nasazení, na naší stranu a nakonec s vypětím všech sil jsme vyhráli v těsné koncovce. 

V nedělní odvetě jsem doufal v probuzení týmu, kdy jsme o den dříve předvedli zatím nejhorší výkon sezóny. Ale za stavu 10:0 pro soupeře jsem o veškeré naděje přišel. Ze špatného začátku jsme se nedokázali vzpamatovat, kupili jsme chybu za chybou a skóre vypadá příznivě jen díky závěrečné čtvrtině, kterou jsme vyhráli o 10 bodů. Bohužel se nenašel v týmu žádný lídr, který by to strhl a Blansko nás zaslouženě porazilo. 


Muži

Tigers České Budějovice - BC Vysočina 98:86 ❌

BC Benešov - BC Vysočina 66:74 ✅


V sobotu jsme do utkání vstoupili velmi dobře a v polovině první čtvrtiny jsme vedli 15:2. Pak jsme však polevili především v obraně, obdrželi 4 trojky a první čtvrtinu vyhráli domácí o bod. Nedůraz v obraně pokračoval i ve zbytku zápasu, o čemž svědčí vysoký počet obdržených bodů, a tak ani 86 vstřelnených bodů na výhru nestačilo.

V neděli na nás čekal soupeř ve velmi nabité sestavě včetně všech hostujících opor. Nečekal nás tedy jednoduchý zápas. Úkol zněl jasně, zodpovědným a bojovným výkonem urvat vítězství. A přesně to se taky stalo. Jeden z nejlepších výkonů sezony nám zajistil další důležitou výhru a hráči si dnes zaslouží jenom slova chvály. Kéž by nám toto nasazení vydrželo i do dalších utkání.
Comments


bottom of page