top of page

V sobotu jsme urvali důležité výhry (10

Chlapci U17 B přivezli ze Znojma dvě výhry. Jednu výhru v sobotu doma urvali muži, kteří v neděli museli skousnout těsnou porážku. Dvě prohry v domácím prostředí zaznamenaly dívky U17.


Přehled jednotlivých výsledků a hodnocení ze strany trenérů jsou dostupné níže.U17 B

TJ Znojmo - BC Vysočina 45:63 ✅

TJ Znojmo - BC Vysočina 52:53 ✅


Mysleli jsme, že jsme na herní styl jižanů po mnoha tréninzích dobře připraveni. Jakmile jsme vkročili na modrou gumovou podlahu, všechno bylo zapomenuto. Pomalý přechod do útoku, chvílemi i bezradnost proti zónové obraně (proč jsme to pořád cvičili!!!), nepozorná obrana...


První špíl do půlky vyrovnaný (27:29), pak několik rychlých protiútoků a střelecká potence #8 a #12. Ne všichni hráči odehráli zápas s plným nasazením a čistou hlavou, při proměnění alespoň poloviny jasných šoupáků bychom vyhráli tak o 30 bodů.


Do druhého zápasu jsme vstoupili po domluvě v šatně lépe a šli do nadějného poločasového vedení o 3 body. Ke střelecké impotenci pod košem se přidala i trojková (bilance úspěšných trojek za 2 zápasy 9:1), vlastní chyby v podobě nahrávek a kroků. Dvě minuty před koncem byl stav 46:53 v náš prospěch, ale mizerná obrana povolila znojemákům 2 trojky a nastalo drama hodně Euroligy či NBA. Poslední minut, stav 52:53, time-outy naše i domácích, vhazování z autu tam a na druhé straně a konec, předčasný. Dvě chyby – jedna naše překročením limitu 14 vteřin a stolku časomíry… Dohrávka 1,4 vteřiny na naší půlce, ale domácí kluci naštěstí nestihli vystřelit.


Uf, konec a 4 body do tabulky pro čtvrtfinále jsou naše.


U17 dívky

 BC Vysočina - FASTAV Zlín 37:77 ❌

 BC Vysočina - Jiskra Kyjov 36:60 ❌


I v dalším, tentokrát domácím, měření sil se Zlínem, resp. Kyjovem, jsme postrádali několik hráček ze základní rotace-o víkendových zápasech jsme doslova vyklidili prostor pod košem, když jsme neměli k dispozici ani jednu klasickou podkošovou hráčku. Ale tentokrát i soupeřky přijely v zúžených sestavách, a tak jsme v porovnání se zápasy před třemi týdny byly daleko důstojnějšími protivníky, v neděli jsme do poločasu i mohli pomýšlet na vítězství. Větší herní vyzrálost obou hostujících týmů ale nakonec převážila, a proto si po zásluze z naší palubovky odvážejí výhry. Za sobotní zápas z našeho týmu zaslouží pochvalu Gabča a Nelča H., které zahrály nad svůj standard, v neděli se bodově výrazněji projevily Emča s Míšou Č., velmi spolehlivý výkon v obou zápasech pak předvedla Klárka.


Muži

 BC Vysočina - TJ Sokol Kbely 72:63 ✅

 BC Vysočina - Sokol Vyšehrad 70:75 ❌


V sobotu jsme po dlouhé pauze přivítali na domácí palubovce tým Kbely Praha. I když tento tým okupuje spíše spodní příčky tabulky, několikrát v sezoně dokázali, že dokáží potrápit nejednoho favorita. My jsme už tradičně prospali 1. čtvrtinu a chvíli nám trvalo, než jsme se dostali do tempa. Od druhé čtvrtiny jsme ale převzali otěže zápasu a postupnou trpělivou prací jsme si došli pro vítězství. Kbely nám ale nedali nic zadarmo a musím smeknout před jejich bojovným výkonem.


V neděli nás čekal vedoucí tým tabulky Sokol Vyšehrad. Tento soupeř nám paradoxně sedí a na jejich palubovce jsme prohráli o jediný bod. Tuto těsnou prohru jsme chtěli soupeři oplatit a na nasazení to bylo znát. Především těsná střela za tři na začátku utkání ukázala, proč Vyšehrad aktuálně okupuje první příčku v soutěži. Po osmi minutách hry svítilo na tabuli hrozivé skóre 29:13 ve prospěch soupeře. My jsme se nevzdali a bojovali. Dotáhli jsme počáteční manko a ve třetí čtvrtině jsme se dostali dokonce do dvouciferného vedení. Hrál se pohledný agresivní basketbal, bohužel s nešťastným koncem pro nás. Prohra o 5 bodů mrzí. Především když máte takového soupeře na lopatě a vítězství bylo tak blízko. Nezbývá než se poučit do dalších zápasů a přetavit tuto zkušenost v náš prospěch. Kluci zaslouží pochvalu za super výkon a nasazení. S takovouto hrou můžeme porazit kohokoliv. Je to jen na nás.

Comentários


bottom of page