top of page

Ve venkovních zápasech jsme uspěli napůl (20.-21.1.2024)

Tento víkend se všechna naše družstva vydala na hřiště soupěřů. Na výbornou se víkend povedl chlapcům U12, kteří ve venkovních zápasech proti Šlapanicím připsali dvě vysoké výhry. Svůj první zápas v ligové play-out skupině zvládli také chlapci U17, kteří porazili rivala ze Žďáru. Jednu výhru a jednu porážku zaznamenaly ženy, které se i přesto nadále drží na prvním místě tabulky. Naopak příliš se nedařilo dívkám U17, které zaznamenaly dvě venkovní porážky. Zvítězit nedokázali ani muži, kteří v nedělním zápasem o 5. místo v tabulce prohráli na hřišti Domažlic.


Přehled jednotlivých výsledků a hodnocení ze strany trenérů jsou dostupné níže.
U12

TJ Sokol Šlapanice - BC Vysočina 14:102 ✅

TJ Sokol Šlapanice - BC Vysočina 9:116 ✅


Dvě vysoké výhry ve venkovním zápase proti Šlapanicím si připsali chlapci U12.


U17

Vlci Žďár - BC Vysočina 91:96 ✅


Skupinu play-out jsme zahajovali ve Žďáru, kde na nás čekalo další derby této sezóny. My jsme postrádali 3 hráče, ale hodně podobně na tom byl i domácí Žďár, který nastoupil v osmi. Před utkáním jsme nabádali hráče, aby nepodcenili situaci a vstoupili do utkání koncentrovaně, sebevědomě a s kvalitní obranou. Ani jedno se nepovedlo. Vlažným výkon jsme ještě podpořili zbytečnými fauly, a tak se není čemu divit, že jsme v každé čtvrtině dostali víceméně 25 bodů. Naštěstí jsme si stále udržovali mírné vedení, které jsme v napínavé koncovce udrželi. Dnes jsme se trápili. Nebyli jsme tím dravějším, co víc chce, a jde si za tím. Často jsme spoléhali na náhodu a na štěstí. To se přiklonilo na naši stranu a my za tuto výhru můžeme být rádi.


U17 dívky

FASTAV Zlín - BC Vysočina 103:16 ❌

Jiskra Kyjov - BC Vysočina 81:28 ❌


Do velice těžké situace jsme se dostali na závěr základní části naší skupiny - ze zdravotních či jiných důvodů jsme postrádali šest hráček ze základní rotace. Do Zlína a do Kyjova jsme proto vyrazili s výrazně omlazeným týmem a na průběhu obou zápasů to bylo znát. Silově, rychlostně a technicky vyspělejší soupeřky si s námi v podstatě dělaly, co chtěly, a my jsme tomu po většinu obou zápasů nedokázali vzdorovat. Pozitivně je třeba hodnotit, že obvykle méně vytížené hráčky dostaly mnoho minut na palubovce, jen je třeba nebát se jich využít. Pochvalu za oba zápasy pak z našeho týmu zaslouží velká Viki, tak ostrou a důraznou jsme ji snad ještě hrát neviděli -doufáme, že si to přenese i do zápasů, kde nebudeme za soupeřem o dva parníky.


Ženy

BBK Brno - BC Vysočina 42:77 ✅

KP Brno D - BC Vysočina 70:51 ❌


V sobotním utkání jsme si tréninkovém tempu došli pro výhru. Toto utkání bylo povinností vyhrát a to se povedlo.


V neděli jsme měli dobrý úvod, ale poté jsme úplně rezignovali na obranu, navíc jsme to nepodpořili úspěšností v útoku a tak nám domácí pomalu bodově utíkali. Myslím, že jsme sehráli nejhorší utkání co se týká bojovnosti, nasazení a odvahy udělat něco s nepříznivým stavem. Dnes soupeř zaslouženě vyhrál. 


Muži

BK Jiskra Domažlice - BC Vysočina 75:60 ❌


Tento víkend nás čekalo pouze jedno utkání a to na půdě Domažlic. Téměř tříhodinová cesta a odjezd už v 6 hod. byly první překážkou celého dne. A jak jsme ospalí přijeli, tak jsme také hráli. Vlažný vstup do utkání soupeř okamžitě využil a my jsme už od začátku tahali za kratší konec. Chybělo především nasazení v obraně a chuť se poprat o vítězství. V poločase tak bylo téměř po zápase, mínus 21 bodů. Po přestávce jsme se vrátili k naší hře a zlepšeným výkonem jsme alespoň zabránili úplnému debaklu. K vítězství jsme ale měli daleko. Je to pro nás ztráta důležitých bodů ve vyrovnané tabulce, ale také ponaučení do příště. Sám se neporazí žádný tým. Dokud si za vítězstvím tvrdě nepůjdeme, nikdo nám ho zadarmo nedá.

Comments


bottom of page