top of page

Vstup do nového roku se nám výsledkově příliš nevydařil a máme tak motivaci pro zlepšení do dalších zápasů (6.-7. 1 .2024)

První hrací víkend v novém roce se nám výsledkově příliš nevydařil a zaznamenali jsme pouze 6 výher z 15 zápasů. Pouze chlapcům U14 se podařilo vyhrát oba své zápasy a také ženy zvládly své nedělní utkání a úterní dohrávku odloženého zápasu. Po jedné výhře si připsali naši nejmenší U10, dívky U17 a muži. Naopak ani jednu výhru si tento víkend nepřipsali chlapci U12 a ani jeden z chlapeckých týmů U17.


Přehled jednotlivých výsledků a hodnocení ze strany trenérů jsou dostupné níže.
U10

KP Brno - BC Vysočina 16:62 ✅

Basket Brno - BC Vysočina 59:18 ❌


Hodnocení bude doplněno.U12

BC Vysočina - Tygři Brno 48:70 ❌

BC Vysočina - Tygři Brno 41:76 ❌


Proti šikovným klukům z Brna jsme odehráli dva velmi podobné zápasy. V obou nám chybělo větší nasazení v obraně, důraz v zakončení a větší odhodlání se poprat o výsledek. I přes dvě porážky se našly i pozitivní momenty 👍 a hlavně jsme protočili všech 15 kluků. Zápasy nám také ukázaly slabiny na kterých musíme v tréninku zapracovat. Dobře si vedl i mladý trenér Kutlvašr.U14

BC Vysočina - SKB Tišnov 82:35 ✅

BC Vysočina - SKB Tišnov 81:43 ✅


Hodnocení bude doplněno.


U17

BK Brandýs nad Labem - BC Vysočina 86:61 ❌

Basket Poděbrady - BC Vysočina


Hodnocení bude doplněno.
U17 "B"

BBK Blansko - BC Vysočina 87:53 ❌

BBK Blansko - BC Vysočina 74:54 ❌


Komentář musí být hodně stručný. Už jen začátek v 9:00 hodin nebyl vůbec fair. V přímém souboji o první místo jsme zcela propadli, určitě i brzkým vstáváním, ale i naší špatnou hrou a velkou přízní rozhodčích pro domácí borce. Hráči neplnili taktické příkazy trenéra pro použití nacvičených herních situací, děravá obrana, bezradnost v útoku, zbavování odpovědnosti ve hře 1-1, nevynucené ztráty míče…Ve druhé zápase mírné zlepšení výkonu, který ovšem na starší blanenské kluky nestačil. „Přízeň“ rozhodčích za komentování jejich rozhodnutí („neposoudili jsme, nerozhodli jsme, neviděli jsme…“) odnesl trenér a hrstka příznivců vykázáním z haly. Zkrátka, černá sobota pro všechny.
U17 dívky

BC Vysočina - BK Havířov 40:60 ❌

BC Vysočina - Basket Ostrava


O prvním soutěžním víkendu tohoto roku jsme na naší palubovce přivítali naše sousedy v tabulce a šlo tak o důležité zápasy z pohledu vývoje naší skupiny. Totéž si však uvědomoval sobotní soupeř z Havířova, který přijel ve dvanácti hráčkách v nejsilnější možné sestavě. Od počátku zápasu jsme tahali za kratší konec, a přestože jsme předvedli několik dobrých pasáží, hostující hráčky byly důraznější a zaslouženě zvítězily.


Naproti tomu celek Basketu Ostrava dorazil po problémech se sestavou na nedělní zápas pouze v sedmi hráčkách a přestože se snažil vzdorovat, tentokrát jsme si vítězství utéct nenechali. I když místy to byl spíše boj než basket. Za snahu zaslouží pochválit všechny zúčastněné hráčky, v neděli potěšila úspěšnost Míši při střelbě z delší vzdálenosti.Ženy

Úterý 2.1.

BC Vysočina – BBK Brno 101:19

V dohrávaném utkání jsme ještě ve sváteční atmosféře hostili tým BBK Brno. Hned od začátku bylo jasné, že nepůjde o to, kdo vyhraje, ale o rozdíl ve skóre. Jsem rád, že děvčata k utkání přistoupila zodpovědně a hrála na 100% celé utkání. Stobodová hranice byla jen bonus za dobře odvedenou práci.

 

Neděle 7.1.

BC Vysočina – BK Vyškov 59:36 ✅

Po sobotním odloženém utkání jsme byli natěšení na domácí zápas proti Vyškovu. Do utkání jsme vstoupili dobře a po pár minutách si vytvořili menší náskok. To bylo důležité, protože Vyškov je velice nepříjemný tým v obranné činnosti a každý koš si musíme tvrdě zasloužit. Ještě v poločasu jsme byli ve vedení jen o 7 bodů, ale nástup do 3. části byl z naší strany perfektní a o utkání bylo rozhodnuto. Děvčata zasloužípochvalu za obranu, díky níž jsme získali spoustu jednoduchých míčů a ve druhé části za pohyb v útoku, kdy jsme několikrát úspěšně zakončili po krásné kombinaci.

Do konce základní části nám chybí dohrát dvě domácí a dvě venkovní utkání, poté následuje play-off, kde bychom mohli mít výhodnou pozici, protože naše bilance je 9 výher a 1 porážka.Muži

Sokol Písek Sršni B - BC Vysočina 83:77 ❌

BK Příbram 2000 - BC Vysočina 47:97 ✅


Hodnocení bude doplněno.


Comments


bottom of page